Zapojte se do letošní Férové snídaně, spustili jsme registrace

Zapojte se do letošní Férové snídaně, spustili jsme registrace

Právě jsme spustili registraci organizátorů letošní Férové snídaně, největší české akce na podporu fair trade. Zapojte se! Jde o piknikový happening, jímž účastníci mohou ukázat, že se zajímají o životy pěstitelů ve svém okolí i v dalekých zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Během Férové snídaně se schází lidé v zahradách, parcích či na náměstích, aby si společně se svými sousedy a známými pochutnali na fairtradových a lokálních dobrotách. Dávají tak najevo, že jim není lhostejné, kdo a za jakých podmínek pro ně plodiny pěstuje.

V roce 2018 „férově“ snídalo 8100 lidí na 172 místech republiky. Pokud se letos chcete zapojit a zorganizovat v sobotu 11. května 2019 Férovou snídani i u vás, můžete vaši akci nahlásit zde a my vám poskytneme informační a organizační podporu: do týdne po registraci vám zavoláme a osobně probereme vaši představu o akci, přidáme vaši Férovou snídani na mapu, do emailu vám pošleme základní informace o akci a užitečné materiály. Na konci dubna od nás dostanete organizační balíček, který vám pomůže s pořádáním pikniku.

Férová snídaně se koná od roku 2011. Tehdy se do organizace zapojilo 41 aktivních lidí po celé republice, v roce 2018 díky 172 aktivním jednotlivcům v regionech férově snídalo už přes 8100 lidí. Buďte mezi nimi letos i vy!